AZ23B8V2-E3-18 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Diodes Incorporated
Dioder - zener - matriser 1 par gemensam anod 8.2 V 300 mW ±2% SOT-23-3
AZ23B8V2-E3-18
DigiKeys produktnummer
AZ23B8V2-E3-18-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AZ23B8V2-E3-18
Beskrivning
DIODE ZENER ARRAY 8.2V SOT-23-3
Tillverkarens standardleveranstid
41 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Effekt - max
300 mW
Tillverkare
Impedans (max) (Zzt)
7 Ohms
Serie
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 6 V
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Artikelstatus
Aktiv
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
8.2 V
Tolerans
±2%