AZ23B7V5-HE3-18 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Dioder - zener - matriser 1 par gemensam anod 7.5 V 300 mW ±2% SOT-23-3
AZ23B7V5-HE3-18
DigiKeys produktnummer
AZ23B7V5-HE3-18-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AZ23B7V5-HE3-18
Beskrivning
DIODE ZENER ARRAY 7.5V SOT-23-3
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
7 Ohms
Tillverkare
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 5 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Grad
Automotive
Artikelstatus
Föråldrad
Godkännande
AEC-Q101
Konfiguration
1 par gemensam anod
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
7.5 V
Inkapsling/låda
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Tolerans
±2%
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Effekt - max
300 mW