AZ23B3V9-HE3-18 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Datablad
Dioder - zener - matriser 1 par gemensam anod 3.9 V 300 mW ±2% SOT-23-3
AZ23B3V9-HE3-18
DigiKeys produktnummer
AZ23B3V9-HE3-18-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AZ23B3V9-HE3-18
Beskrivning
DIODE ZENER ARRAY 3.9V SOT-23-3
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
95 Ohms
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Grad
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Godkännande
AEC-Q101
Artikelstatus
Föråldrad
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
3.9 V
Tolerans
±2%
Basproduktens nummer
Effekt - max
300 mW