5KP8.5A-E3/54 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Direkt
Littelfuse Inc.
I lager: 769
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
I lager: 0
Similar
Microchip Technology
14,4V Klämma 347A Ipp TVS - dioder Genomgående hål P600
5KP8.5A-E3/54
DigiKeys produktnummer
5KP8.5A-E3/54-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
5KP8.5A-E3/54
Beskrivning
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC P600
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
347A
Tillv.
Effekt - toppuls
5000W (5kW)
Serie
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Spänning - backspänning (typ)
8,5V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
9,44V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
14,4V