5KP64A-E3/73 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Direkt
Littelfuse Inc.
I lager: 1 734
Datablad
Microchip Technology
Similar
Littelfuse Inc.
I lager: 711
Similar
I lager: 765
YAGEO
I lager: 76
103V Klämma 48,5A Ipp TVS - dioder Genomgående hål P600
5KP64A-E3/73
DigiKeys produktnummer
5KP64A-E3/73-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
5KP64A-E3/73
Beskrivning
TVS DIODE 64VWM 103VC P600
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
48,5A
Tillv.
Effekt - toppuls
5000W (5kW)
Serie
Förpackning
Remsa och låda (TB)
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Inkapsling/låda
P600, axiell
Spänning - backspänning (typ)
64V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
71,1V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
103V