5KP33AHE3/54 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
I lager: 989
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
I lager: 0
Microchip Technology
Microchip Technology
Comchip Technology
YAGEO
I lager: 575
YAGEO
53,3V Klämma 93,8A Ipp TVS - dioder Genomgående hål P600
5KP33AHE3/54
DigiKeys produktnummer
5KP33AHE3/54GICT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
5KP33AHE3/54
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
93,8A
Tillv.
Effekt - toppuls
5000W (5kW)
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
33V
Spänning - genombrott (min)
36,7V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
53,3V