5KP33A-E3/73
DigiKeys produktnummer
5KP33A-E3/73GICT-ND - Remsbit (CT)
5KP33A-E3/73GITB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
5KP33A-E3/73
Beskrivning
TVS DIODE 33VWM 53.3VC P600
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
53,3V Klämma 93,8A Ipp TVS - dioder Genomgående hål P600
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
93,8A
Tillv.
Effekt - toppuls
5000W (5kW)
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Tillämpningar
General Purpose
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Spänning - backspänning (typ)
33V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
36,7V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
53,3V