5KP13A-E3/51 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 104
Datablad
Direkt
Microchip Technology
I lager: 0
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
I lager: 1 344
Similar
Microchip Technology
Littelfuse Inc.
21,5V Klämma 233A Ipp TVS - dioder Genomgående hål P600
5KP13A-E3/51
DigiKeys produktnummer
5KP13A-E3/51-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
5KP13A-E3/51
Beskrivning
TVS DIODE 13VWM 21.5VC P600
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
233A
Tillv.
Effekt - toppuls
5000W (5kW)
Serie
Förpackning
Bulk
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Spänning - backspänning (typ)
13V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
14,4V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
21,5V