1N5395-E3/73 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 23 860
Datablad
Similar
Microchip Technology
I lager: 2 316
Datablad
Similar
onsemi
onsemi
Dioder 400 V 1,5A Genomgående hål DO-204AL (DO-41)
1N5395-E3/73
DigiKeys produktnummer
112-1N5395-E3/73CT-ND - Remsbit (CT)
112-1N5395-E3/73TB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1N5395-E3/73
Beskrivning
DIODE STANDARD 400V 1.5A DO204AL
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Omvänd återhämtningstid (trr)
2 µs
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
5 µA @ 400 V
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Kapacitans @ Vr, F
15pF vid 4V, 1MHz
Monteringstyp
Teknologi
Inkapsling/låda
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
400 V
Leverantörens enhetsförpackning
DO-204AL (DO-41)
Ström - likriktat medelvärde (Io)
1,5A
Arbetstemperatur - koppling
-50°C-150°C
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.4 V @ 1.5 A
Basproduktens nummer
Hastighet
Standardåterhämtning >500ns, > 200mA (Io)