1N5395-E3/73 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | 1N5395-E3/73 |
Beskrivning | DIODE STANDARD 400V 1.5A DO204AL |
Tillverkarens standardleveranstid | 10 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Dioder 400 V 1,5A Genomgående hål DO-204AL (DO-41) |
Datablad | Datablad |
Kategori | Omvänd återhämtningstid (trr) 2 µs |
Tillv. | Ström - läckström @ Vr 5 µA @ 400 V |
Förpackning Remsbit (CT) Remsa och låda (TB) | Kapacitans @ Vr, F 15pF vid 4V, 1MHz |
Artikelstatus Aktiv | Monteringstyp |
Teknologi | Inkapsling/låda |
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max) 400 V | Leverantörens enhetsförpackning DO-204AL (DO-41) |
Ström - likriktat medelvärde (Io) 1,5A | Arbetstemperatur - koppling -50°C-150°C |
Spänning - fram (Vf) (max) @ If 1.4 V @ 1.5 A | Basproduktens nummer |
Hastighet Standardåterhämtning >500ns, > 200mA (Io) |