1N5393-E3/54
DigiKeys produktnummer
1N5393-E3/54GITR-ND - Remsa och spole (TR)
1N5393-E3/54GICT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1N5393-E3/54
Beskrivning
DIODE STANDARD 200V 1.5A DO204AL
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 200 V 1,5A Genomgående hål DO-204AL (DO-41)
Kategori
Omvänd återhämtningstid (trr)
2 µs
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
5 µA @ 200 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Kapacitans @ Vr, F
15pF vid 4V, 1MHz
Monteringstyp
Teknologi
Inkapsling/låda
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
200 V
Leverantörens enhetsförpackning
DO-204AL (DO-41)
Ström - likriktat medelvärde (Io)
1,5A
Arbetstemperatur - koppling
-50°C-150°C
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.4 V @ 1.5 A
Basproduktens nummer
Hastighet
Standardåterhämtning >500ns, > 200mA (Io)