1N5250B-TR
DigiKeys produktnummer
1N5250BVSTR-ND - Remsa och spole (TR)
1N5250BVSCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1N5250B-TR
Beskrivning
DIODE ZENER 20V 500MW DO204AH
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 20 V 500 mW ±5% Genomgående hål DO-204AH (DO-35)
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
25 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 15 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 200 mA
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
DO-204AH (DO-35)
Effekt - max
500 mW