1N4004E-E3/53
DigiKeys produktnummer
112-1N4004E-E3/53CT-ND - Remsbit (CT)
112-1N4004E-E3/53TB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1N4004E-E3/53
Beskrivning
DIODE STANDARD 400V 1A DO204AL
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 400 V 1A Genomgående hål DO-204AL (DO-41)
Kategori
Hastighet
Standardåterhämtning >500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
5 µA @ 400 V
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Kapacitans @ Vr, F
15pF vid 4V, 1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Teknologi
Inkapsling/låda
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
400 V
Leverantörens enhetsförpackning
DO-204AL (DO-41)
Ström - likriktat medelvärde (Io)
1A
Arbetstemperatur - koppling
-50°C-150°C
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 1 A