1.5SMC56CA-M3/57T är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 1 805
Datablad
Direkt
I lager: 0
Datablad
Central Semiconductor Corp
Similar
Bourns Inc.
Similar
Littelfuse Inc.
Taiwan Semiconductor Corporation
YAGEO
YAGEO
Diotec Semiconductor
77V Klämma 19,5A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
1.5SMC56CA-M3/57T
DigiKeys produktnummer
1.5SMC56CA-M3/57T-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1.5SMC56CA-M3/57T
Beskrivning
TVS DIODE 47.8VWM 77VC DO214AB
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
19,5A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Ytmontering
Dubbelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
47,8V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
53,2V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
77V