1.5SMC43A-M3/57T är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 0
Datablad
Similar
YAGEO
I lager: 0
Datablad
YAGEO
59,3V Klämma 25,3A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
1.5SMC43A-M3/57T
DigiKeys produktnummer
1.5SMC43A-M3/57T-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1.5SMC43A-M3/57T
Beskrivning
TVS DIODE 36.8VWM 59.3V DO214AB
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
25,3A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Typ
Zener
Monteringstyp
Ytmontering
Enkelriktade kanaler
1
Inkapsling/låda
DO-214AB, SMC
Spänning - backspänning (typ)
36,8V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
40,9V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
59,3V