1.5SMC24AHE3/9AT är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Similar
STMicroelectronics
I lager: 580
Datablad
33,2V Klämma 45,2A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
1.5SMC24AHE3/9AT
DigiKeys produktnummer
1.5SMC24AHE3/9AT-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1.5SMC24AHE3/9AT
Beskrivning
TVS DIODE 20.5VWM 33.2V DO214AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
45,2A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
20,5V
Spänning - genombrott (min)
22,8V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
33,2V