1.5SMC20AHE3/57T är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
YAGEO
27,7V Klämma 54,2A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
1.5SMC20AHE3/57T
DigiKeys produktnummer
1.5SMC20AHE3/57T-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1.5SMC20AHE3/57T
Beskrivning
TVS DIODE 17.1VWM 27.7V DO214AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
54,2A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
17,1V
Spänning - genombrott (min)
19V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
27,7V