1.5KE91CAHE3_A/C har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
MFR Recommended
I lager: 0
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
Similar
Comchip Technology
Comchip Technology
Taiwan Semiconductor Corporation
Littelfuse Inc.
125V Klämma 12A Ipp TVS - dioder Genomgående hål 1,5KE
1.5KE91CAHE3_A/C
DigiKeys produktnummer
1.5KE91CAHE3_A/C-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1.5KE91CAHE3_A/C
Beskrivning
TVS DIODE 77.8VWM 125VC 1.5KE
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
12A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Artikelstatus
Föråldrad
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Dubbelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - backspänning (typ)
77,8V
Inkapsling/låda
DO-201AA, DO-27, axiell
Spänning - genombrott (min)
86,5V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
125V