1.5KE6.8A-E3/54
DigiKeys produktnummer
1.5KE6.8A-E3/54GITR-ND - Remsa och spole (TR)
1.5KE6.8A-E3/54GICT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1.5KE6.8A-E3/54
Beskrivning
TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC 1.5KE
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10,5V Klämma 143A Ipp TVS - dioder Genomgående hål 1,5KE
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
1.5KE6.8A-E3/54 Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
143A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Genomgående hål
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
5,8V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
6,45V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
10,5V