1.5KE220CA-E3/51 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 2 732
Datablad
Direkt
Littelfuse Inc.
I lager: 5 087
Datablad
Direkt
Littelfuse Inc.
Similar
Comchip Technology
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
328V Klämma 4,6A Ipp TVS - dioder Genomgående hål 1,5KE
1.5KE220CA-E3/51
DigiKeys produktnummer
1.5KE220CA-E3/51GI-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1.5KE220CA-E3/51
Beskrivning
TVS DIODE 185VWM 328VC 1.5KE
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
4,6A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Förpackning
Bulk
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Genomgående hål
Dubbelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
185V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
209V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
328V