1.5KE20A-E3/54 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | 1.5KE20A-E3/54 |
Beskrivning | TVS DIODE 17.1VWM 27.7VC 1.5KE |
Tillverkarens standardleveranstid | 13 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 27,7V Klämma 54,2A Ipp TVS - dioder Genomgående hål 1,5KE |
Datablad | Datablad |
Kategori | Ström - toppuls (10/1000 µs) 54,2A |
Tillv. | Effekt - toppuls 1500W (1,5kW) |
Serie | Nätmatningsskydd Nej |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) | Tillämpningar General Purpose |
Artikelstatus Aktiv | Arbetstemperatur -55°C-175°C (TJ) |
Typ Zener | Monteringstyp Genomgående hål |
Enkelriktade kanaler 1 | Inkapsling/låda DO-201AA, DO-27, axiell |
Spänning - backspänning (typ) 17,1V | Leverantörens enhetsförpackning |
Spänning - genombrott (min) 19V | Basproduktens nummer |
Spänning - begränsning (max) @ Ipp 27,7V |