1.5KE200A-E3/51 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 4 259
Datablad
MFR Recommended
I lager: 6 717
Datablad
Direkt
Central Semiconductor Corp
Uppgradering
STMicroelectronics
Uppgradering
Littelfuse Inc.
STMicroelectronics
Similar
Comchip Technology
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
274V Klämma 5,5A Ipp TVS - dioder Genomgående hål 1,5KE
1.5KE200A-E3/51
DigiKeys produktnummer
1.5KE200A-E3/51GI-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1.5KE200A-E3/51
Beskrivning
TVS DIODE 171VWM 274VC 1.5KE
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
5,5A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Bulk
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Typ
Zener
Monteringstyp
Genomgående hål
Enkelriktade kanaler
1
Inkapsling/låda
DO-201AA, DO-27, axiell
Spänning - backspänning (typ)
171V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
190V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
274V