1.5KE100A-E3/54
DigiKeys produktnummer
1.5KE100A-E3/54GITR-ND - Remsa och spole (TR)
1.5KE100A-E3/54GICT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1.5KE100A-E3/54
Beskrivning
TVS DIODE 85.5VWM 137VC 1.5KE
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
137V Klämma 10,9A Ipp TVS - dioder Genomgående hål 1,5KE
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
1.5KE100A-E3/54 Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
10,9A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Typ
Zener
Monteringstyp
Genomgående hål
Enkelriktade kanaler
1
Inkapsling/låda
DO-201AA, DO-27, axiell
Spänning - backspänning (typ)
85,5V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
95V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
137V