1.5B47A-M3/H
DigiKeys produktnummer
112-1.5B47A-M3/HTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1.5B47A-M3/H
Beskrivning
DIODE, TVS, UNIDIR, 1500W, 47V,
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
64,8V Klämma 23,9A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMB)
Kategori
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
64,8V
Tillv.
Ström - toppuls (10/1000 µs)
23,9A
Serie
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Nätmatningsskydd
Nej
Artikelstatus
Aktiv
Tillämpningar
Telekom
Typ
Zener
Arbetstemperatur
-65°C-175°C (TJ)
Enkelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - backspänning (typ)
40,2V
Inkapsling/låda
DO-214AA, SMB
Spänning - genombrott (min)
44,7V