WSLP25122L000FEA
DigiKeys produktnummer
541-10148-2-ND - Remsa och spole (TR)
541-10148-1-ND - Remsbit (CT)
541-10148-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
WSLP25122L000FEA
Beskrivning
RES 0.002 OHM 1% 3W 2512
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2 mOhms ±1% 3W Chipresistor 2512 (metrisk 6332) Anti-svavel, AEC-Q200, strömavkänning, fuktbeständig, pulsmotstånd Metallelement
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
WSLP25122L000FEA Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Egenskaper
Anti-svavel, AEC-Q200, strömavkänning, fuktbeständig, pulsmotstånd
Tillv.
Temperaturkoefficient
±275ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-170°C
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
2512 (metrisk 6332)
Resistans
Klassificeringar
AEC-Q200
Tolerans
Storlek/dimension
L 0,250" x B 0,125" (6,35 x 3,18mm)
Effekt (Watt)
Höjd - monterad (max)
0,035" (0,89mm)