WSLP0805R0100FEB
DigiKeys produktnummer
WSLPB-.01TR-ND - Remsa och spole (TR)
WSLPB-.01CT-ND - Remsbit (CT)
WSLPB-.01DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
WSLP0805R0100FEB
Beskrivning
RES 0.01 OHM 1% 1/2W 0805
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 mOhms ±1% 0,5W, 1/2W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Anti-svavel, AEC-Q200, strömavkänning, fuktbeständig, pulsmotstånd Metallelement
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
WSLP0805R0100FEB Modeller
Kategori
Egenskaper
Anti-svavel, AEC-Q200, strömavkänning, fuktbeständig, pulsmotstånd
Tillv.
Temperaturkoefficient
±75ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-170°C
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Resistans
Klassificeringar
AEC-Q200
Tolerans
Storlek/dimension
L 0,080" x B 0,050" (2,03 x 1,27mm)
Effekt (Watt)
Höjd - monterad (max)
0,023" (0,58mm)