WSL1206R0100DEA
DigiKeys produktnummer
541-WSL1206R0100DEATR-ND - Remsa och spole (TR)
541-WSL1206R0100DEACT-ND - Remsbit (CT)
541-WSL1206R0100DEADKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
WSL1206R0100DEA
Beskrivning
RES 0.01 OHM 0.5% 1/4W 1206
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 mOhms ±0,5% 0,25W, 1/4W Chipresistor AEC-Q200, strömavkänning, fuktbeständig, pulsmotstånd Metallelement
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Egenskaper
AEC-Q200, strömavkänning, fuktbeständig, pulsmotstånd
Serie
Temperaturkoefficient
±75ppm/°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-65°C-170°C
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,035" (0,89mm)