WSHP2818R0470FEA
DigiKeys produktnummer
541-3280-2-ND - Remsa och spole (TR)
541-3280-1-ND - Remsbit (CT)
541-3280-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
WSHP2818R0470FEA
Beskrivning
RES 0.047 OHM 1% 10W 2818
Detaljerad beskrivning
47 mOhms ±1% 10W Chipresistor Icke standard AEC-Q200, strömavkänning, fuktbeständig, pulsmotstånd Metallelement
EDA-/CAD-modeller
WSHP2818R0470FEA Modeller
Temperaturkoefficient
±75ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-170°C
Storlek/dimension
L 0,280" x B 0,181" (7,10 x 4,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,069" (1,75mm)