WSHP2818R0400FEA
DigiKeys produktnummer
541-WSHP2818R0400FEATR-ND - Remsa och spole (TR)
541-WSHP2818R0400FEACT-ND - Remsbit (CT)
541-WSHP2818R0400FEADKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
WSHP2818R0400FEA
Beskrivning
WSHP2818 .04 1% EA E3
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
40 mOhms ±1% 10W Chipresistor Icke standard Anti-svavel, AEC-Q200, strömavkänning, fuktbeständig, pulsmotstånd Metallelement
Kategori
Egenskaper
Anti-svavel, AEC-Q200, strömavkänning, fuktbeständig, pulsmotstånd
Tillv.
Temperaturkoefficient
±75ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-170°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
Icke standard
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,280" x B 0,181" (7,10 x 4,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,069" (1,75mm)