WFCP0508R0150FE66
DigiKeys produktnummer
541-WFCP0508R0150FE66TR-ND - Remsa och spole (TR)
541-WFCP0508R0150FE66CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
WFCP0508R0150FE66
Beskrivning
RES 0.015 OHM .5 W 1% 0508 SMD
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15 mOhms ±1% 0,5W, 1/2W Chipresistor Bred 0805 (metrisk 2012), 0508 Svavelhindrande, strömavkänning Metallfolie
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, strömavkänning
Tillv.
Temperaturkoefficient
±75ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-170°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Inkapsling/låda
Bred 0805 (metrisk 2012), 0508
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,051" x B 0,079" (1,30 x 2,00mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,031" (0,80mm)