TNPW12066K81BYTA
DigiKeys produktnummer
TNPW12066K81BYTA-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TNPW12066K81BYTA
Beskrivning
RES 6.81K OHM 0.1% 1/4W 1206
Detaljerad beskrivning
6.81 kOhms ±0,1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Automotive AEC-Q200 Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
TNPW12066K81BYTA Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)