TNPW120639K2BXEA
DigiKeys produktnummer
TNPW120639K2BXEA-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TNPW120639K2BXEA
Beskrivning
RES 39.2K OHM 0.1% 0.52W 1206
Detaljerad beskrivning
39.2 kOhms ±0,1% 0,52W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
TNPW120639K2BXEA Modeller
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±15ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)