TNPW12061K52BXEN
DigiKeys produktnummer
TNPW12061K52BXEN-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TNPW12061K52BXEN
Beskrivning
RES 1.52K OHM 0.1% 0.52W 1206
Detaljerad beskrivning
1.52 kOhms ±0,1% 0,52W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
TNPW12061K52BXEN Modeller
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±15ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)