TNPW1206124KBEEN
DigiKeys produktnummer
541-TNPW1206124KBEENTR-ND - Remsa och spole (TR)
541-TNPW1206124KBEENCT-ND - Remsbit (CT)
541-TNPW1206124KBEENDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TNPW1206124KBEEN
Beskrivning
RES 124K OHM 0.1% 0.52W 1206
Detaljerad beskrivning
124 kOhms ±0,1% 0,52W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
TNPW1206124KBEEN Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)