TNPW0805909KBYEA
DigiKeys produktnummer
TNPW0805909KBYEA-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TNPW0805909KBYEA
Beskrivning
RES 909K OHM 0.1% 0.26W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
909 kOhms ±0,1% 0,26W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig Tunnfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TNPW0805909KBYEA Modeller
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)