TNPW0805732RBYEA
DigiKeys produktnummer
TNPW0805732RBYEA-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TNPW0805732RBYEA
Beskrivning
RES 732 OHM 0.1% 0.26W 0805
Detaljerad beskrivning
732 Ohms ±0,1% 0,26W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
TNPW0805732RBYEA Modeller
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)