TNPW08054K42BYTA
DigiKeys produktnummer
TNPW08054K42BYTA-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TNPW08054K42BYTA
Beskrivning
RES 4.42K OHM 0.1% 1/8W 0805
Detaljerad beskrivning
4.42 kOhms ±0,1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Automotive AEC-Q200 Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
TNPW08054K42BYTA Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)