TNPW080542K2BYEN är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
42.2 kOhms ±0,1% 0,26W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig Tunnfilm
TNPW0805
TNPW080542K2BYEN
DigiKeys produktnummer
TNPW080542K2BYEN-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TNPW080542K2BYEN
Beskrivning
RES 42.2K OHM 0.1% 0.26W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
35 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
TNPW080542K2BYEN Modeller
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)