TNPW080513K0BXCN
DigiKeys produktnummer
TNPW080513K0BXCN-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TNPW080513K0BXCN
Beskrivning
RES 13K OHM 0.1% 1/8W 0805
Detaljerad beskrivning
13 kOhms ±0,1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Automotive AEC-Q200 Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
TNPW080513K0BXCN Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±15ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)