TNPW080510R0BYEA
DigiKeys produktnummer
541-TNPW080510R0BYEATR-ND - Remsa och spole (TR)
541-TNPW080510R0BYEACT-ND - Remsbit (CT)
541-TNPW080510R0BYEADKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TNPW080510R0BYEA
Beskrivning
RES 10 OHM 0.1% 0.26W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 Ohms ±0,1% 0,26W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig Tunnfilm
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)