TNPW080510K0BETY
DigiKeys produktnummer
541-3913-2-ND - Remsa och spole (TR)
541-3913-1-ND - Remsbit (CT)
541-3913-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TNPW080510K0BETY
Beskrivning
RES 10K OHM 0.1% 1/8W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 kOhms ±0,1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Automotive AEC-Q200 Tunnfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TNPW080510K0BETY Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)