TNPW06032K10BEEN
DigiKeys produktnummer
541-TNPW06032K10BEENTR-ND - Remsa och spole (TR)
541-TNPW06032K10BEENCT-ND - Remsbit (CT)
541-TNPW06032K10BEENDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TNPW06032K10BEEN
Beskrivning
RES 2.1K OHM 0.1% 0.21W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2.1 kOhms ±0,1% 0,21W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
TNPW06032K10BEEN Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-175°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,061" x B 0,033" (1,55 x 0,85mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)