TNPV12061M20BEEN
DigiKeys produktnummer
541-2321-2-ND - Remsa och spole (TR)
541-2321-1-ND - Remsbit (CT)
541-2321-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TNPV12061M20BEEN
Beskrivning
RES SMD 1.2M OHM 0.1% 1/4W 1206
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1.2 MOhms ±0,1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Svavelhindrande, AEC-Q200, hög spänning, fuktbeständig Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
TNPV12061M20BEEN Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)