TNPU1206390KBZEN00
DigiKeys produktnummer
541-4459-2-ND - Remsa och spole (TR)
541-4459-1-ND - Remsbit (CT)
541-4459-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TNPU1206390KBZEN00
Beskrivning
RES SMD 390K OHM 0.1% 1/4W 1206
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
390 kOhms ±0,1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
TNPU1206390KBZEN00 Modeller
Temperaturkoefficient
±5ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)