TNPU120616K0BZEN00 | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | TNPU120616K0BZEN00-ND - Remsa och spole (TR) |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | TNPU120616K0BZEN00 |
Beskrivning | RES SMD 16K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
Tillverkarens standardleveranstid | 35 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 16 kOhms ±0,1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig Tunnfilm |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | TNPU120616K0BZEN00 Modeller |
Kategori | Egenskaper Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig |
Tillv. | Temperaturkoefficient ±5ppm/°C |
Serie | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) | Inkapsling/låda 1206 (metrisk 3216) |
Artikelstatus Aktiv | Leverantörens enhetsförpackning |
Resistans | Storlek/dimension L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm) |
Tolerans | Höjd - monterad (max) 0,026" (0,65mm) |