TNPU08053K01BZEN00
DigiKeys produktnummer
541-TNPU08053K01BZEN00TR-ND - Remsa och spole (TR)
541-TNPU08053K01BZEN00CT-ND - Remsbit (CT)
541-TNPU08053K01BZEN00DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TNPU08053K01BZEN00
Beskrivning
RES SMD 3.01K OHM 0.1% 1/8W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
3.01 kOhms ±0,1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig Tunnfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TNPU08053K01BZEN00 Modeller
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±5ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)