TNPU080516K2AZEN00
DigiKeys produktnummer
TNPU16.2KABTR-ND - Remsa och spole (TR)
TNPU16.2KABCT-ND - Remsbit (CT)
TNPU16.2KABDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TNPU080516K2AZEN00
Beskrivning
RES SMD 16.2KOHM 0.05% 1/8W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
16.2 kOhms ±0,05% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
TNPU080516K2AZEN00 Modeller
Temperaturkoefficient
±5ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)