TNPU06032K49BZEN00
DigiKeys produktnummer
TNPU2.49KBATR-ND - Remsa och spole (TR)
TNPU2.49KBACT-ND - Remsbit (CT)
TNPU2.49KBADKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TNPU06032K49BZEN00
Beskrivning
RES SMD 2.49KOHM 0.1% 1/10W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2.49 kOhms ±0,1% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
TNPU06032K49BZEN00 Modeller
Temperaturkoefficient
±5ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,033" (1,60 x 0,85mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)