TNPU0603160RAZEN00
DigiKeys produktnummer
TNPU0603160RAZEN00-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TNPU0603160RAZEN00
Beskrivning
RES SMD 160 OHM 0.05% 1/10W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
34 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
160 Ohms ±0,05% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
TNPU0603160RAZEN00 Modeller
Temperaturkoefficient
±5ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,033" (1,60 x 0,85mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)