SOMC16034K70GRZ
DigiKeys produktnummer
541-SOMC16034K70GRZTR-ND - Remsa och spole (TR)
541-SOMC16034K70GRZCT-ND - Remsbit (CT)
541-SOMC16034K70GRZDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SOMC16034K70GRZ
Beskrivning
SOMC-1603 4.7K 2% R61
Detaljerad beskrivning
4,7k Ohm ±2% 160mW Effekt per element Isolerad 8 Resistansnät matriser ±100ppm/°C 16-SOIC (Bredd 0,220", 5,59mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SOMC16034K70GRZ Modeller
Kategori
Resistor-förhållande-avdrift
50ppm/°C
Antal stift
16
Serie
Effekt per element
160mW
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Kretstyp
Isolerad
Resistans (Ohm)
4,7k
Inkapsling/låda
16-SOIC (Bredd 0,220", 5,59mm)
Tolerans
±2%
Storlek/dimension
L 0,440" x B 0,220" (11,18 x 5,59mm)
Antal motstånd
8
Höjd - monterad (max)
0,090" (2,29mm)